Hubert zbiera ďalšie prestížne ocenenia

Hubert J.E., s. r. o.

Porota prestížnej svetovej súťaže Effervescents du Monde 2017 udelili zlatú medailu sektu Hubert Cabernet Sauvignon Blanc De Noir. Šumivé víno pôvodom zo Serede uspelo v konkurencii vyše 600 sektov z 28 krajín sveta. O výsledkoch rozhodlo viac ako 100 expertov z celého sveta na zámku Lycée Le Castel vo francúzskom Dijone.

Sekt Hubert Blanc De Noir sa vyrába z ušľachtilej modrej odrody Cabernet Sauvignon, no vo výsledku ide o biely sekt. Môže za to jemné a pomalé lisovanie, pri ktorom sa neuvoľňuje pigment zo šupiek bobúľ. „Je určený najnáročnejším milovníkom sektu. Vo vôni nájdete kúsky bobuľového ovocia ľahko prepojene s biskvitom, v chuti veľmi plné, robustné pritom lahodné. Prvý dúšok vás nabáda k ďalšiemu,“ opisuje hlavná enologička spoločnosti Hubert J.E. Ingrid Vajcziková. Sekt sa vďaka tomu hodí k orientálnym bezmäsitým jedlám alebo grilovaným špecialitám.

Medzinárodná súťaž šumivých vín Effervescents du Monde 2017 sa konala v dňoch 15. – 17. novembra už pätnásty krát. Organizuje ho Francúzska fórum enológov. Z viac ako 100 porotcov bola polovica z Francúzska a zvyšok z iných krajín. Oproti minulému ročníku stúpol počet prihlásených sektov a to o 10 %. Počas trojdňového podujatia na zámku Lycée Le Castel ich porotcovia ochutnali viac ako 600. Hodnotenie sa riadi prísnymi kritériami. Hodnotitelia musia byť certifikovaní a degustácie prebiehajú podľa presne stanovených pravidiel. Obmedzená je napríklad frekvencia degustovania alebo maximálny počet degustovaných vzoriek tak, aby nedochádzalo ku kontaminácii senzorických vlastností jednotlivých šumivých vín.

O svetovej kvalite sektu Hubert Cabernet Sauvignon blanc de noir svedčí aj ďalšie významné ocenenie. Po francúzskom zlatom úspechu získal veľkú zlatu medailu (Great Gold) aj v americkom Texase na súťaži Texas International Wine Competition, do ktorej sa prihlásilo 500 vín z 11 rôznych krajín.